MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Mehmet Aktoprak

Mudanyalı Türkyılmaz'ı koltuğunda bıraktı!

04 Nisan 2019, 08:33

Mehmet Aktoprak


Mudanya seçmeni bu seçimde tekrar Hayri Türkyılmaz’a 5 yıl daha hizmet etme şansını verdi. Seçim boyunca Ak Parti adayı Dr. Ahmet Murat Ünal’a, Ak Parti üst akılı destek yerine köstek oldu. Doktor ilk başlarda kendi yağı ile kavrulurken ön plana çıktığı gözlendi. Daha sonra üst akıl Mudanya’ya gelmeleriyle başlayan destekleri geriye tepti. Ünal’a verilen destek, bu üst akıllın gereksiz çıkışlarının devam etmesiyle başlayan geri dönüş hızlandı.

Ak Parti üst akılın çözemediği tek neden vardı! Ak Parti, Mudanya’nın sosyal demokrat kimliğini çözemedi! Mudanya’ya gelenlerin şovu, CHP’de birliği sağladığını söylemek yanlış olmaz! CHP adayı Hayri Türkyılmaz’a oy yok(!) diyen CHP’li seçmenin, oyunu CHP’ye kullanması yönündeki küçük bir hikayesi böyle başladı. CHP adayı Hayri Türkyılmaz’ın yüzde 53,45 gibi bir oy potansiyelini seçim sandığında toplanmasının başka ne gibi nedeni olabilir?

Ak Parti kendi şovu uğruna Mudanya seçmeninden sadece 26 bin 372 oy alabildi… Daha doğru ifade ile CHP’li partisine ve adayına sahip çıktı!  Akla gelen şu soru olabilir: Ak Parti'ye MHP tabanı destek verdi mi? Veya vermeseydi(!) Ak Parti+MHP ortaklığı olmasaydı, aday Dr. Ünal’ın fazla oy alma şansı olabilir miydi? Birçok CHP’li ile yaptığım görüşmelerde CHP’nin Hayri Türkyılmaz ile kazanmasının mümkün olmadığını söyleyen CHP’lilerin bu seçimde bir kere daha oyları ile Türkyılmaz’a şans verdiklerini düşünüyorum.

HAYRİ BAŞKAN BEŞ YIL ÇALIŞMALI Kİ! VERİLEN ŞANSI CHP LEHİNE DÖNÜŞTÜRMELİDİR

Bursa Ak Parti'nin kalesi olduğu bilinen bir gerçektir! Balkanlardan ve Kafkasya’dan gelen göçmenlerin yaşadığı ve Ak Parti'ye oy veren muhafazakarların yoğun olduğu yerleşim alanıdır! Bu alan dışında Mudanya, Nilüfer’in sosyal demokratlar adına çok önemlidir!  Bu yerel seçimde Gemlik seçmeni sosyal demokrat kimliğini ortaya koyarak CHP adayını seçti… Ak Parti üst akılı Mudanya, Nilüfer üzerinde oynadıkları şovu oya çeviremediler! Gelecek seçimde Gemlik ile sosyal demokratların belediyelerde oyunu artırması içinde bu üç belediyenin çalışmaları çok önemlidir! Onun için sosyal demokratların bu seçimde gösterdikleri dayanışmanın devamı sağlanmalıdır!

Konuyu özetleyeceksek olursak; Hayri Başkan'ın geçen seçimde yaptığı hataları yapmamasını dilerim! Makamında oturmaktan daha çok sokak gezileriyle halkın içinde olması ve halk ile bütünleşmesini seçmen istemekte olduğunu unutmamalıdır! Hayri Başkan; sevecen, saygılı ve sevgi ile yüklü olmasını tavsiye etmek isterim… Mudanyalı seçmenin siyasi iradesi ile o koltuğa oturmanı unutmayalım!!!  Son olarak belediye meclisinde 1'i İYİ Partili CHP 16 üye ile 3'ü MHP'li Cumhur İttifakındaki Ak Parti 9 üye ile temsil edecek.

 

HAFTANIN SÖZÜ: Hayri Başkan'ın aldığı oya layık bir çalışma içinde olmasını ve hayırlı işlerde imzasını görmek isterim! Hayırlı çalışmaları ile Mudanya gençlerine vereceği destek Mudanya’nın yüzünü güldürecektir! (Mehmet AKTOPRAK)

Bu makale 458 defa okunmuştur.

Yavuz Başar Yavuz Başar
Öldük öldük dirildik
Perihan Dirican Perihan Dirican
Anayım işte!
Volkan Biçer Volkan Biçer
DASK - Doğal Afet Sigortası (2)
Efraim Pala Efraim Pala
Doğal afetleri yine unuttuk!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
İstesen de istemem
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Tavuk mu yumurtadan çıkar; yumurta mı tavuktan?!
Tevhide Türken Tevhide Türken
Yüce Atatürk diyor ki... (8)
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Ne oldum deme...
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Mahallenizde incir alım yeri yoksa!
Metin Sezgin Metin Sezgin
30 Ağustos izlenimleri
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 10/10/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 03/10/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 26/09/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 19/09/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 12/09/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 05/09/2019

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci