MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Kaan Tuğracı

Ceketimi koysam bile kazanırım deme!

16 Mayıs 2019, 13:45

Kaan Tuğracı


Pek muhterem dost ve ahbaplarım, bu üsbu neşriyatıma Halk Fırkası'ndaki aksi kaziyelerle başlamak istiyorum.

Siz çok kıymetli okurlarım, "Kaan amca, Mahalli İdareler Seçimi'nden sonra Halk Fırkası'yla ilgili neşriyatında hiç kalem çalmadın. O siyasi fırkada hiç mi havadis yok?" hayıflanmalarınızı işittim. Olmaz mı? Var tabikide.. Mamafih eskilerimiz ne demiş? Sabreden derviş muradına ermiş! Sırası geldi mi kalem çalacaktım!

Muhterem ahbaplarım, Halk Fırkası'nın hakikatperest!!! belediye reisini seçimden hemen ertesi üsbu neşriyatımdan tebrik etmiş, iyi temennilerimi iletivermiştim. Şimdi ise Reis Bey'in yüksek müsaadelerine sığınarak zatıaline bir kaç kelamda bulunmak istiyorum.

Mudanyalı hemşerilerimiz, zatıalini ikinci kez belediye reisliği vazifesine layık gördü. Hükümet Fırkası'nın reis adayının tutumları ve mükerreat vericilerinin siyasi düstura uymayan hatalı meclis azası seçimleri, zatıalini ikinci kez, büyük rey farkıyla vazifeye getirdi. Sen sen ol, bu rey farkından dolayı sakın ha "Ceketimi koysam bile kazanırım" gibi abesiyat düşüncelere kapılma! İşittiğim kadarıyla zatıaline, Hükümet Fırkalı bir çok yurttaş, kendi fırkalarının azalarını beğenmediğinden rey vermiş! Tevazuluğu, mütevaziliği elden bırakma! Sen sen ol, bu bennalık  döneminde, yaşamın boyunca hiç olmadığın kadar tevazu sahibi ol. Evvel dönemdeki gibi, ahaliye ve ehli suklara bad tavırlar takınma! Ahalinin her kesimiyle uyum içinde, hoş konuşarak, anlaş, geçin! Sermayedar sahiplerinin Mudanya'mızda yapacakları güzel afet mahfelerin yapımına karşı çıkma! Bu dönem yerin altındakilerden öte yukarıdakilerle ilgilen! Mudanya'mda yarım kalan, ahaliye söz verdiğin yatırımların takipçisi ol. Ahalinin arasında, kordon boyunda sıklıkla seyrü sefa yap! Yaparken de yanı başında muhafızların olmasın. Halk Fırkası'na yaraşır bir halkçı reis gibi dolaş. Son olarak da, en önemli mevzubahis olan tenkitlere açık ol. Tenkiti sevmeyen zatlar ve kurumlar, doğru yolu bulamazlar. Hataların varsa düzelt! Evkaş takımının ateşlemesiyle değil, yalnız başına mükerreat ver. Bendenize kızıp gönül koyup maatbutamızı cezalandırma! Kaan amcanın kalem çalmalarını, laflamalarını bu dönem dikkate alırsan zatıalin siyasi hayatın açısından çok iyi etmiş olursun. Gayrisini keyfin bilir.

*

Çok değerli kadirşinas dost ve ahbaplarım, evvel üsbu Mudanya'mızda yayımlanan maatbuuatlara göz gezdirirken önemli  bir aksi kaziyeye gözüm takıldı. Halk Fırkalı belediye Mudanya'mdaki kaldırım işgallerine karşı mücadele başlatmış. Ahaliye ve şahsıma münhasır çokta iyi yapmış. Umarım bu mücadele geçici değil, her daim kontrol halinde olur.

Bir çok ehli suk Mudanya'mızda dükkanlarının içi yetmiyormuş gibi, mekanın da iki üç misli yere kaldırımlara yayılıyor. Ahalinin geçeceği yeri zapturapt altına alıyorlar. Bazı ehli sukların ticarethaneleri 15, 30 veyahut 50 metrekare kaldırımlarda kapladığı alan 200 metre! Bu sizce mübah mı? Bu ehli suklar, bırakın kaldırımlara işgal etmeyi, vasıtaların ve yayaların geçeceği yola dahi üzerlerine satacakları kap çanaklarını, sandalye masalarını koymuşlar. Halk Fırkalı belediyenin bu uygulamasını takdire şayan olarak görüyor, denetimlerin aksatılmadan yapılmasını Reis Efendi'den istirham ediyorum.

*

Neşriyatıma son verirken, Halk Fırkalı Reis Efendi'den minik bir istirhamım olacak. Mudanya'mdaki bu kaldırım işgallerini belli bölge veyahut bazı ehli suklarla sınırlı tutmayıp, kaldırımı zapturapt altına alan özellikle İpar, Halitpaşa, Mustafa Kemal Paşa, 12 Eylül caddelerindeki işgallere de ayrıcalık yapıp, kayırmazsanız iyi etmiş olursunuz. Biz hüviyeti ilerlemiş olanlar, bu işgaller yüzünden kaldırımlardan yürüyemez olduk. Şimdiden Mudanyalı hemşehrilerim adına zatıaline şekrü güzarlarımızı sunuyorum. Hayırlı üsbular.

Bu makale 737 defa okunmuştur.

Efraim Pala Efraim Pala
İYİ Parti Bursa'da kongre heyecanı
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
İnsan lekesi
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Yeni kuşak bildiğimiz gibi değil
Tevhide Türken Tevhide Türken
Orman perisi Dryad'ın acı çığlığı
Suat Orunç Suat Orunç
Temeldeki yanlış tuğla
Metin Aytürk Metin Aytürk
Samsun’un Pideleri..
Perihan Dirican Perihan Dirican
Perdeler
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Mutluyuz
Metin Sezgin Metin Sezgin
CHP'nin tek başına iktidar olabilme gücü vardır (2)
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 06/08/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 23/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 16/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 09/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 02/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci