MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Kaan Tuğracı

Reis kızımız ve babayiğit meclis azası!

23 Mayıs 2019, 18:38

Kaan Tuğracı


Pek kıymetli okurlarım ve hemşehrilerim, mübarek Ramazan-ı Şerif ayında sıhhatimin pek tadı tuzu olmuyor. Mamafih manevi ruh halim ise gayet iyi ve hoş oluyor. Sıhhatim el verdiği müddetçe bazı günlerde orucumu tutuyor, bazı günler de tutamıyorum. Elimden geldiğince tutmaya gayret gösteriyorum. Melaikelerim izin verdiği müddetçe Ramazan geceleri ise ibadethaneye gidip, namazımı eda etmeye çalışıyorum. Yüce Yaradan tüm Müslümanların, siz çok kıymetli okurlarımın ve bizlerin bu mübarek ayda yaptığı idabetleri hayır ve hasenetları izzet-i dergahında kabul eylesin.

Evvel gece yine teravih namazımı oturduğum yerde eda ettikten sonra ibadethaneden çıkarken  sahici hükümet fırkalı dost ve ahbaplarım, laf attılar! "Kaan amca nerelerdesin? Ramazanda yoksun ortalıklarda hayır olsun" diyerekten. "Hayır, hayır. Mübarek ayda ikametgahımdan pek dışarı çıkmıyorum" deyiverdim. Dostlarımın bir şeyler yudumlayıp, laflayalım ısrarlarını geri çeviremeyip davetlerine icabet ettim.

Mudanya'mızın meşhur esintisi eşliğinde nezih bir mahfelde, üzerinize afiyet tatlılarımızı yiyip, kahvelerimizi yudumlarken, alemi siyasetle ilgili havadisleri tetkik etme imkanı bulduk. Hükümet Fırkalı ahbaplarım, evvel üsbularda Hükümet Fırkası'nın Mudanya'mızdaki mahfelinde cereyan eden bad bir aksi kaziyeden bendenize meşruhatlarda bulundular. Bu üsbu siz çok kıymetli okurlarımla bu bad aksi kaziyeyi muvazaa etmek istiyorum.

 

Mudanya'mızdaki Hükümet Fırkası'nın mahfelinde reis kızımız ve meclis azaları içtima halindeyken, reis kızımız meclis azalarından akl-ı bali babayiğit meclis azasını tenkit etmiş, söz hakkı vermemiş! Bu bad ahlak duruma içerleyen meclis azası, duygu ve düşüncelerini fırkalıların kendi aralarında kullandığı bendenizin bir türlü dimağının ermediği elektronik aleminde meşruhatlarda bulunmuş. Bu babayiğit delikanlı meclis azasının duygu ve düşüncelerini elektronik ortamda bulunan reis kızımız da okuyup, bıdaa sahibi olmuş. Bunun üzerine meclis azasını büyük vilayetin Gençlik Kolları Reisi arayarak telkinlerde bulunmuş. Meclis azası da, reis hanımdan serzenişlerde bulunmuş! İçtimalarda kendisine söz vermediğini, laflamalarını önemsemediği, çocuk gibi azarladığını, etrafındaki evkaş takımından etkilenerek zatıaline tavırlı davrandığını dillendirmiş. Hakkını aramış, kendini ezdirmemiş! Şahsıma münhasır en iyisini yapmış! Babayiğit delikanlı meclis azasını  bu davranışından ötürü takdir ediyorum.

Kıymetli evladım, zatıalinle tanışıklığımız, bir hasbıhalimiz yok. Mamafih meşhur yağhaneci Mustafa ağabeyi (dedeni) iyi tanırım. Son zamanlarda pek görüşemesek de Burgaz'da vazife yaptığım senevatlarda sık sık görüşür, barayı ticarethanesinde kuzine sobasının üzerinde kızarmış ekmeğin üzerine zeytinyağını sürüp, peynir zeytini az yemedik. Hey gidi günler hey... Sen sen ol her zaman her herhangi bir haksızlığa uğradığın aksi kaziyede susturulup sinme! Bazı allak reislerin istekleri, sizin gibi cabbar babayiğit zatı muhteremleri sindirmek. Mamafih sen asla ama asla sinme!

 

Aksi kaziyenin diğer tarafına gelince...

Hükümet Fırkası'nın Mudanya'mdaki reisi hanım kızımızı, vazifeye gelirken çok allayıp, pulladılar. "En genç hanım reis", "Ahaliyi, fırkalıları kucaklayıcı olacak", "Mudanya'mızın belediyesini Hükümet Fırkasıyla buluşturacak" gibi laflamalar ettiler etmesine de, gelinen mevzi bahiste Mudanya'mız ne hükümet fırkasının belediyesiyle buluştu, ne de fırkada kucaklayıcı oldu! Hep reklamvari havadisler paylaşıldı! Çalışma yok ama, çok işler başarmış gibi renkli ekranlarda boy gösterildi! Hülasa-i kelam, reis hanım kızımız ve evkaş takımı, iş bitirmekten çok göstermelik işlere merak buyurmuşlar. Bu gidişle yönetimiyle birlikte vazifelerine de son verilecek farkında değiller.

Yüksek müsaadelerine sığınarak reis kızımıza bir kaç kelamda bulunmak istiyorum. Peşinen ifade etmeliyim ki, başkaları gibi Kaan amcana kızıp gönül koyma. Aksine, Kaan amca neler laflamak istiyor diyerekten dimağından iyi geçir. Zatıalinin gelecekteki alemi siyaset hayatı için bu laflamalarım çok iyi olacak. Hüviyetin daha çok genç. Sen sen ol, ne kadar meşgul olursan ol, içtimada ol muhakkak ve muhakkak telefonlara bak! Bakamıyorsan sonra ara.  Ahalinin haklı ve adel işlerinin çözümünde yardımcı ol. "Bakarız", "ederiz", "tamam" gibi besbes tıngırdamalarla ahalinin adel işlerini ötekileştirme!

Bendenizden laflaması.. Gayrisini keyfin bilir. Kalın sağlıcakla hayırlı üsbular.

Bu makale 831 defa okunmuştur.

Metin Aytürk Metin Aytürk
Belediye ne iş yapar?
Efraim Pala Efraim Pala
Emeklilerimizin sesini duyun artık!
Metin Sezgin Metin Sezgin
Bir Cumhuriyet Yargıcı'nın ardından... (2)
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Din anlayışı ile politik kimlik
Tevhide Türken Tevhide Türken
Hacı Bektaş-ı Veli (2)
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Soğan!
Perihan Dirican Perihan Dirican
Timsah gözyaşları
Suat Orunç Suat Orunç
İçimizdeki ses vicdan-dan gelir...
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Vicdan makamı
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 02/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 25/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 18/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 11/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 04/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 21/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci