MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Metin Sezgin

Atatürk'ün ismini silenlerin sonu hüsrandır

25 Haziran 2019, 01:22

Metin Sezgin


Bursaspor, 2018-2019 Süper Lig sezonu sonunda lige veda etti.

Yeşil Beyazlılar, böylece küme düşen ilk şampiyon unvanını almış oldu. 

Taraftarını ve şehri adeta matem havasına sokan Bursaspor, 15 yıl sonra Süper Lig'e veda etmiş oldu. Ne var ki ülkemizin aylardır yerel seçim havasından kurtulamadığı için Bursaspor'un neden küme düştüğü kamuoyunda yeterince tartışılmadı. Hatta bu  çok dramatik olay, adeta Bursalıların gözünden ve dikkatinden kaçırılmak istendi  

TSYD Bursa Şube Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi, Yeşil Beyazlıların Bursalılara yarattığı bu büyük hüznü, yaptığı açıklamada, "Bursaspor'un yıllardır süre gelen başarısız çizgisinin ardından küme düşmesinin sürpriz olmadığını" yorumladı. Üç sezondur yeşil beyazlıların Avrupa hedefinden uzak kaldığını hatırlatan Ekmekçi, "Göz göre göre gelen başarısızlığın sorumluları arasında ilk sırada Ali Ay başkanlığındaki yönetim kurulu yer alıyor. Son yıllarda lige tutunmayı son maçlarda başarabilen takımın idarecilerine seçimde bir şans daha vererek fazladan kredi tanıyan genel kurul üyeleri de sürecin bir parçasıdır. Kalitesiz kadroya takviye yapılmaması sonucu getirdi" dedi. 

Süper Lig'den yalnızca Bursaspor'un değil, Bursa şehrinin de küme düştüğünü ifade eden Mehmet Ali Ekmekçi, "Futbolun ciddi bir endüstri olduğu herkesin malumu. Güçlü sanayisi ile ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayan Bursa'da bu başarısızlıktan payını alacaktır. Ancak krizi fırsata çevirmek de mümkündür. Bursaspor, hiç vakit kaybetmeden bir dönem şampiyonluk yaşadığı Süper Lig'e dönmesi için yıpranmamış yeni isimlerle yola devam etmelidir" diyerek tepkisini dile getirdi.…” 

Sayın Mehmet Ali Ekmekçi gibi Bursaspor'un küme düşmesi benim için de sürpriz olmadı. Şöyle ki; hepimizin gençlik yıllarıyla ilgili unutulmaz anıları olan, sırf  Atatürk'ün o kutsal ismini silmek amacıyla Atatürk Stadı'nı acımasızca yıkarak, buna karşın kentin tarihi siluetini yine acımasızca yok ederek, şehir planlaması ilkelerini göz ardı ederek, şehrin göbeğine  o acayip timsah simgeli stadı inşa eden bir zihniyetin desteklediği bir yönetimin  Bursaspor'u küme düşürmesini benim gibi siz de doğal bir son olarak değerlendirmiyor musunuz?

31 Mart seçim çalışmaları sırasında Millet İttifakı'nın Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey'i sırf karalamak amacıyla, laik Türkiye Cumhuriyeti'nin koca yürekli savunucuları olarak bu uğurda canlarını vermiş, ölümsüz Cumhuriyet şehitleri Uğur Mumcu, Bahriye Üçok ve Ahmet Taner Kışlalı ile bu ülkeye unutulmaz hizmetler etmiş Türkan Saylan gibi çağdaş bir kadının, Nazım Hikmet gibi ölümsüz evrensel bir şairin isimlerini Nilüfer ilçesindeki caddelere vermesini,  "Nerede bu devlete, bayrağa savaş açmış, din ve diyanetle problemi olan varsa onların ismi verildi" diyerek bu ortak değerlerimizi kendince  aşağılamak isteyen bir zihniyetin desteklediği bir yönetimin  Bursaspor'u küme düşürmesi sizce de doğal değil midir?

Siyasal İslam dayatmasıyla ülkemizdeki çağdaş demokratik rejimini ortadan kaldırmayı amaçlayan bir zihniyetin Mustafa Kemal ve kendisi gibi yiğit arkadaşlarınca kurulan çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin uygar  dünyadan dışlanmasına yol açan, çağdaş batı liginden düşüren bir zihniyete bu ülkenin duyarlı insanlarını artık demokratik meşru zeminler içinde kalarak sandığa sahip çıkarak artık "dur" demesinin zamanı gelmiştir!

İşte bu nedenle, 23 Haziran Pazar günü  sandığa giden kazanır.

İşte bu nedenle 23 Haziran milattır.

Atatürk'ün imsini silenlerin sonu hüsrandır!

Bu makale 492 defa okunmuştur.

Perihan Dirican Perihan Dirican
Yasak elma, yasak sokaklar
Metin Aytürk Metin Aytürk
Virüs mü? Bakteri mi? Mikrop mu?
Efraim Pala Efraim Pala
Koronavirüs ile temizliği hatırladık
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Hayatın hakikati
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
CHP nerededir?
Tevhide Türken Tevhide Türken
Bir Türk Generali -2-
Metin Sezgin Metin Sezgin
Her birimiz Mustafa Kemal Atatürk olmalıyız (2)
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 26/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 19/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 12/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 05/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 28/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 20/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci