MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Efraim Pala

Terörizmin yeni yüzü

24 Ekim 2019, 14:35

Efraim Pala


Ülkemiz; son 40 yıldır enerjisinin büyük bir bölümünü terör örgütlerine harcamıştır. 3 yıldır terör örgütü FETÖ, İŞİD ve PKK üçlüsünün ülkemize vermiş olduğu zararların yaşanmadığını düşünelim. Ülkemizin kaynaklarının milletimizin refahı, güvenliği, geleceği için yatırımlara, insanların eğitimine, insan haklarının iyileştirilmesi için harcandığını varsayarsak ülkemiz ne kadar güçlenecektir değil mi? Ülkemizin bu coğrafyada yıldızı parlayan bir ülke olacağı kaçınılmaz olacağını, küresel güç olan ülkeler yüzyıllardır farkında.

O yüzden başta ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, Rusya gibi BM’nin beşlisinin başını çektiği ülkeler Türkiye’yi rahat bırakmamaktadırlar. Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılmasına sebep olan ve bu emeli için büyük çabalar harcayan İngiltere, görevini ABD'ye teslim etmiştir. Ortadoğu coğrafyasında başka ülkelere müdahale için bir bahane bularak o ülkenin ve hatta ülkemizin bekasını tehlikeye sokmaktadırlar. Bu emperyalist ülkeler, coğrafyamızda Afganistan, Irak, İran, Suriye başta olmak üzere ülkelerin içini merdaneli çamaşır makinasına çevirerek, o ülkelerin kaynaklarını emmeye devam ediyorlar.

Ülkemize karşı da son 40 yılda PKK, FETÖ ve İŞİD'i kullanarak yıpratmak, ele geçirerek ve doğal kaynakları almak olan bu emperyalist ülkelerin emelleri, yüzyıllardır olduğu gibi son yıllarda hız kazanmıştır. Öncelikle ABD, terör örgütüne yapmış olduğu silah, mühimmat ve teknik desteğini vermekten tüm dünyanın gözü önünde kaçınmamaktadır. Ülkemizi yıpratmak dünya kamuoyu önünde bir takım oyunlarla suçlu ilan etmek için her türlü dalavereyi çevirmekten geri kalmıyor.

Öncesinde İŞİD terör örgütüne karşı kullandığı PKK-PYD-YPG teröristlere 30 bin tır dolusu silah ve mühimmat vererek maşa olarak kullandı. Bu yardımlarla Suriye’nin kuzeyinde terör örgütünün terör devleti kurmasına da zemin hazırlamaktadırlar. Türkiye’nin Kürt halkını öldürdüğü yalanını yayarak, yapmış oldukları bu yardım ve destekleri meşru hale getirmektedirler.

Bugüne kadar tutarsız davranışları sebebi ile Türkiye’nin Barış Pınarı Harekâtı'nı yapmasına sebep olan ABD Başkanı Trump, Suriye’den sınır ilçelerimizdeki sivil halkın üzerine terör örgütü PKK-YPG ve PYD militanlarının yapmış olduğu havan ve roket saldırısına sessiz kalmıştır. Suçu günahı olmayan şehit olan sivil insanlarımızın ve bu harekâtta şehit olan askerimizin kanı eline yüzüne bulaşmıştır.

Geçtiğimiz aylarda rahip Branson’un Amerika’ya iade edilmemesini bahane gösterip Türkiye üzerinde emperyalist güçleri harekete geçirip ekonomik baskı uygulama çabasını, birkaç gün önce de o çirkin yüzünü ekonomik olarak mahvedeceğim diyerek yine göstermiştir. Hele hele 9 Ekim'de Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazmış olduğu küstahça, saygısızca ve diplomatik dilden uzak olan mektup bence Türk milletine yapılmış bir hakarettir.

Trump, terör örgütüne karşı olduğunu söyleyip, terör örgütü ile dans eden ve tüm dünyanın aklı ile alay etmeye devam etmektedir.‘’Tavşana kaç, tazıya tut’’ mantığı ile elindeki gücü satranç oyunundaki hamleler gibi kullanan ve ne yapacağı hiç belli olmayan kişiliği bozuk olan bu kişi, dünyanın başına beladan başka bir şey değildir.

Buradan Amerikan halkına sesleniyorum.

Dünyanın jandarmalığına soyunan zekâ sorunlu (!) püsküllü kafalı Trump’ın dünyanın başına bela olacağını düşünmeliler. Kendi bekaları içinde bundan sonra seçmeyi düşündükleri başkanlarını tabiri caizse ince eleyip sık dokuyarak seçmelerini salık veririm.

Bu makale 604 defa okunmuştur.

Efraim Pala Efraim Pala
İYİ Parti Bursa'da kongre heyecanı
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
İnsan lekesi
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Yeni kuşak bildiğimiz gibi değil
Tevhide Türken Tevhide Türken
Orman perisi Dryad'ın acı çığlığı
Suat Orunç Suat Orunç
Temeldeki yanlış tuğla
Metin Aytürk Metin Aytürk
Samsun’un Pideleri..
Perihan Dirican Perihan Dirican
Perdeler
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Mutluyuz
Metin Sezgin Metin Sezgin
CHP'nin tek başına iktidar olabilme gücü vardır (2)
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 06/08/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 23/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 16/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 09/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 02/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci