MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Kaan Tuğracı

Yorumlu-yorumsuz baazar yeri!

28 Kasım 2019, 14:40

Kaan Tuğracı


Çok kıymetli okurlarım ve hemşehrilerim, bahur havaları geride bıraktık. Hangam-ı şıta yüzünü şu günlerde gösterdi. Rahmet yağınca bendeniz ikametgahımdan adımımı atmadım. Bendenizi merak eden dost ve ahbablarım ise,  bendenizi ikametgahımda ziyarete geldiler. Hal hatır sual ettikten sonra üzerinize afiyet zevcemin yaptığı meşhur kahvelerimizi yudumlarken Mudanya'mızla ilgili havadisleri tetkik etme imkanı bulduk.

Bendeniz, internet denen şeye bir türlü dimağım ermediğinden buradaki havadisleri ve vesikaları sağ olsunlar dost ve ahbaplarım, ahyanen de Yavuz Bey oğlum bendenize iletivererek, bıdaa sahibi yapıyorlar. Ziyaretime gelen dost ve ahbaplarım, Türkeş'in fırkasından Mudanya Belediyesi Meclis Azası'nın kapalı bazaar yeriyle internette paylaştığı fotoğrafı ve altındaki yorumsuz ibaresini gösteriverdiler, dehenim açık kaldı! Vesikayı Yavuz Bey oğluma iletivermelerini rica ettim (Matbuatta paylaşırsa sizler de göreceksiniz).

Meclis Azası'nın lafladığı gibi yorumsuz! Allah'tan Türkeş'in fırkasından belediyede meclis azaları var da Mudanya'mızın sorunlarına çare aramaya çalışıyor, problemlerin giderilmesi için gayret ediyorlar! Hükümet Fırkası'nın nahiye reisi hanım kızımız ve aveneleri ise, Mudanya'mızda her şey güllük gülistanlıkmış gibi sus pus hayatlarını idame ettiriyorlar! Oturun bakalım, oturmaya devam edin! Siz hiç rahatınızı bozmayın! Elbet bir gün kendinize geliverirsiniz mamafih alemi siyaset olarak kuş uçmuş, tren gardan  kalkmış olur!

Çok değerli kadirşinas dost ve ahbaplarım, malumunuz üzere adaletkar!!! reis efendi, kapalı bazaar yerini kısa bir süre önce besbes bahaneler sunarak kapattı. Üsbu sonları Mudanya'mızın trafiğini etkilediği için sözüm ona hakikatperest!!!  baazarı başka yere taşıdı amma velakin taşınılan yerde de kurulan pazar yüzünden trafik keşmekeş halini almış durumda! Mudanyalı hemşehrilerim "Kaan amca ana haccelerde trafik yoğun olunca by pass olarak bizler üst hacceyi kullanıyorduk. Mamafih Reis Efendi'nin düşünüp taşınmadan mükerreat verdiği bu uygulama sayesinde o bölgede trafik olmuyorken, son üsbularda içinden çıkılmaz bir duruma geldi. Trafik o mahalde de arapsaçı olmuş durumda! Cuma ve Pazar günleri özellikle  çok kıymetli okurlarım, kapalı, korunaklı bazaar yerini kapa rahmetli havalarda çamur deryasına dönen üzeri açık korunaksız yamaç yere  baazar aç bu uygulama hangi  dimağa sığıyor bendeniz anlamış değilim! Reis efendi kapalı bazaar yerinde muhakeme mükerreatı olduğunu, o yüzden kapatıldığını lakırdamış! Bunca senevattır o mükerrat vardı da, zatıalinden evvel kaç belediye reisi geldi orayı kapatmadı bu mükerreatı uygulamaya şimdi mi mükerreat verdin!

Bakalım eski baazar yeri kimlere verilecek! Fotoğrafta görüldüğü gibi orası bazaar yerinden çıkmış çöplük olmuş! Eskilerimiz ne güzel laflamış; "Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur" diye.. Burası da çöp dağı oluvermiş. Bu baazar yeri dursaydı ahali vasıtasını hemen anı başındaki otoparka çekip oradan alışverişini nezih bir ortamda, sağlıklı şekilde yapsaydı daha iyi olmaz mıydı? Ahaliye ehli suklara bu boşu boşuna zulüm niye !!

Mudanya'mdan yaşamını idame ettiren ahali orda kurulan bazaardan aher derece şikayetçi, fiziki şartları  elverişli değil! Vasıtaları çekmeye yer yok! Bendeniz gibi hüviyeti ilerlemiş hemşerilerim düz yolda bile zar zor yürürken, orada nasıl yürüyüp alışverişimizi yapacağız!! O bölgede kurulan baazarın fiziki şartların eksikliğinden dolayı bir çok ehli sukların ve yurttaşımızın vücudunun bazı uzuvları kırıldı, incindi!

Bu üsbuluk neşriyatıma son verirken; adaletkar!! Reis Efendi'ye Mudanyalıların isteğini ve arzusunu buradan iletivermek istiyorum.

Mudanyalı hemşerilerim ve sana rey veren ahali, kapalı bazaar yerini tekrar faaliyete geçirmeni istiyor. ahali; rahat bir şekilde alışveriş yaparken üst haccelerde by pass olarak  kullanılan yolun tıkanıklığının bu vesileyle son bulacağına inanıyor. Bu yüzden de sizin bu baazar yeriyle ilgili verdiğiniz mükerreatı tekrar gözden geçirmenizi istirham ediyor. Bendenizden kalem çalması, gayrisini paşa gönlünüz bilir. Kalın sağlıcakla, hayırlı üsbular.

Bu makale 647 defa okunmuştur.

Efraim Pala Efraim Pala
Eski Bursa Asfaltı ıslah edilmeli!
Metin Aytürk Metin Aytürk
Pazvant, Ases ve Bekçi
Perihan Dirican Perihan Dirican
Beterin beteri var
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Zehir solumak istemiyoruz!
Tevhide Türken Tevhide Türken
Görmediğim şeye inanmam
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Başı H, sonu T!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Fitneye susmak fitnedir
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Metin Sezgin Metin Sezgin
Hoşgeldin Halaskarım! (3)
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 21/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 14/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 07/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/04/2020

MUDANYA Gazetesi -

İMSAKİYE 2020

İMSAKİYE 2020

MUDANYA Gazetesi - 23/04/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci