MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Kaan Tuğracı

Yavuz Bey oğluma..!

16 Ocak 2020, 17:40

Kaan Tuğracı


Pek muhterem ahbaplarım ve hemşerilerim, bu üsbu neşriyatıma temeyyüz bir aksi kaziyeyle kalem çalmak istiyorum.

Maatbuatımızın sahibi  Yavuz Bey oğlumu, siz çok kıymetli okurlarıma mütezallim etmek istiyorum. "Hayırdır Kaan amca, patronuna baş mı kaldırıyorsun" veyahut "aranıza karakedimi girdi" homurdanmalarınızı işitir gibiyim. Hayıflanmayın  kıymetli okurlarım! Yavuz Bey oğlumla aramıza bendenizin hiç bir zaman kara kedi girmez mamafih Yavuz Bey oğluma, neşriyatımdan kalem çalmam gerektiren bir aksi kaziye olduğu için buradan kalem çalıyorum. Ne imiş bu mühim aksi kaziye Kaan amca? suallerinizi işitir gibiyim.

Çok kıymetli okurlarım, senevatlardır bu neşriyata sıhhatim elverdiği sürece kalem çalıyorum. Yüce yaradan sağlık sıhhat verdiği sürece de, elden ayaktan düşmezsem Mevla'nın izniyle kalem çalmaya devam edeceğim. Mudanya'mızın lehine, Mudanya'mızın menfaatleri için çaldığımız aksi kaziyelerle ilgili bendenize tek bir laflaması olmamıştır. Neşriyatıma kalem çalmaya başladığım senevatlarda Yavuz Bey oğlum, "Ben maatbutımıza kalem çalacaksam, Mudanya'mızın menfaatine her müesseseyle, mevki makam sahibi her zatı muhteremlerle ilgili kalem çalarım. Kaan amca o matbuatıma reklam veriyor, bu ahbabım, şu hısımım gibi laflamalarda bulunup neşriyatımı sekteye uğratırsan hiç başlamayalım" kelamında bulundum. Zatıalileride, "Kaan amca ne demek! Adel havadisleri, Mudanya'mızın menfaatine, iş yapmayan zatı muhteremler, mahfeller, müesseseler hakkında illegal iş yapan kim varsa, bu benim babamda olsa fark etmez! Kalem çalabilirsin!" cabeti bendenizi ziyedesiyle memnun etmişti. Kaldı ki hatakâr davranan Yavuz Bey oğlumun ahbaplarını ve iş yaptığı müesseseleri defaten kalem çaldım, sağolsun o zamanlarda neşriyatımda sekme ve işmar hiç bir zaman olmadı. Tabi bendenizde hiç bir zatı muhtereme sinkaflı ve akzef kelamlarda bulunmadım. Mamafih ateş olmayan duman çıkmaz... İllegal aksi kaziyelerle uğraşan, doğmamış yetimin hakkını yiyerek Mudanya'mın menfaatine işler yapmayan  zatı muhteremler, alemi siyasetçiler, müesseseler hakkında da kalem çalmaktan hiç bir zaman çekinmedik! Yüce Mevla'nın izniyle de çekinmeyeceğiz de...

Neşriyatlarımı aksatmadan takip eden okurlarım anımsayacaklardır. Daha akdem senevatlarda bazı alemi siyasetçiler ve evkaş takımı siyasi fırkaların nahiye ve belediye reisleri ve allak avaneleri, bendenizi ve maatbutımızı illegal aksi kaziyelerine avar davranışlarına  göz yummayıp neşriyatıma kalem çaldığım için  Müddei-yi Umumiye'ye defaten müşteka etmişlerdi. Mamafih adel esveb kelamlarda bulunduğumuz için o müştekalardan alnımızın akıyla çıktık. Yavuz Bey oğlum da bendenize, "Kaan amca belediye reisleri veyahut alemi siyasetçiler hakkında illegal işleri de olsa kalem çalma" kelamlarında bulunmadı. Bulunsaydı da zatıalinin kelamlarına kulak asmazdım! Bendeniz ve Yavuz Bey oğlum, haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır düsturuyla mesleğimizi icra etmeye çalışıyoruz. Mamafih bu zamanda böyle zatı muhteremleri pek sevmiyorlar!

Halk fırkalı belediyenin adaletkar!!! sadık!! reisi, zatıalini övücü ve zatıalini pohpohlayıp, lehine asparagas havadisler yapmadığımız için maatbuatımızla çalışmayı bırakmış! Reklam havadisler vermiyormuş! Buna rağmen biz adelliğimizden ödün vermedik. Makam ve mevkilerinden güç alarak bizleri maddi ve manevi olarak mücezatlandırmaya çalışan allak bezeler, dimağlarından şunu çıkarmasınlar, rızkı Yüce Mevla verir. Yaradan bir kulunun rızkını kesti mi canını alır. Bunu o küçük dimağlarınızdan çıkarmayın! Ve hiç bir yurttaşı elinizin altında geçici bulunan, bugün olup yarın kaybedeceğiniz makamınızla cezalandırmayın! Bu laflamamı  alemi siyasetle uğraşan tüm yurttaşlara gönderiyorum. Fani dünyanın meşakkatli hayatına aldanıp, yurttaşlara kötülük yapmayın baki dünyanın olduğunu dimağınızdan hiç bir zaman çıkarmayın!

Çok değerli kadirşinas dost ve ahbablarım,  "Kaan amca sen bizlere Yavuz Bey oğlunu nasıl mütezallim ettiğini anlayamadık" diyerekten dimağlarından geçirebilir. Şimdi gelelim o hususa... Bu kadar çatafatlı zatı muhteremlere karşı asil adel duruş gösterip neşriyatımı sekteye uğratmadı. Mamafih evvel üsbu Hilal-i Ahmer ile ilgili aksi kaziyelerde ve aher zamanlarda Mudanya'mızın din işleri reisliğiyle neşriyatımı biraz tırtıklayıp sekteye uğratıp, siz çok kıymetli okurlarıma yayımlayıverdi! Mudanya'mızın Hilal-i Ahmer mahfelinde yeni vazifeye başlayan bazı allak zatı muhteremlerle ve onların seciyeleriyle ilgili acep derece kalem çalmıştım. İşitince vücudunuzun bazı uzuvları açık kalacaktı ki, Yavuz Bey oğlum o kısmı sekteye uğratmış! Din İşleri Reisliği ile ilgili adel aksi kaziyeleri de sekteye uğratmıştı. Bu aksi kaziyeyle iki oldu! Mamafih dimağıma Yavuz Bey oğlumla ilgili sualler takılmıyor değil! Sual 1; Yavuz Bey oğlum, ben zatıalinin acep derece sevdiğin akrabayu talukatlarınla ilgili kalem çaldım, iş yaptığın zatı muhteremlerle ilgili kalem çaldım sekteye uğratmadın, Hilal-i Ahmer'in Mudanya'mdaki sorumluluğuna getirilen allak fettan zatı muhterem hakkında kalem çaldıkları mı niçin sekteye uğrattın? Bendenizin ve Mudanya'mızdaki ahalinin bıdaa sahibi olmadığı bir tolerans mı sağlıyorsun!

Sual 2; Alemi siyasetle uğraşan ve Burgaz'da yaşayan ahalinin bir çoğunun bıdaa sahibi olduğu, zatı muhteremin allak, fettan, aferet seceresini niçin çok kıymetli okurlarımın bıdaa sahibi olmasına engel oluyorsun bunuda anlamış değilim

Neşriyatıma son verirken, adel bildiğim ve allak aksi kaziyelerle uğraşan, ahalide fettanlık yapıp, azihelerde bulunan zatı muhteremlerin aksi kaziyelerini, kıymetli okurlarımın bıdaa sahibi olmasına kimse engel olamaz! Yavuz Bey oğlumun senevatlardır gösterdiği duruşu, her daim, her yurttaşa göstereceğinden bendenizin ve siz çok kıymetli okurlarımın şüphesi olamaz, olmayacaktır da..

Yavuz Bey oğlumu ve siz çok kıymetli okurlarımı gözlerinizden öpüyorum. Kalın sağlıcakla hayırlı üsbular.

Bu makale 31872 defa okunmuştur.

Efraim Pala Efraim Pala
İYİ Parti Bursa'da kongre heyecanı
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
İnsan lekesi
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Yeni kuşak bildiğimiz gibi değil
Tevhide Türken Tevhide Türken
Orman perisi Dryad'ın acı çığlığı
Suat Orunç Suat Orunç
Temeldeki yanlış tuğla
Metin Aytürk Metin Aytürk
Samsun’un Pideleri..
Perihan Dirican Perihan Dirican
Perdeler
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Mutluyuz
Metin Sezgin Metin Sezgin
CHP'nin tek başına iktidar olabilme gücü vardır (2)
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 06/08/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 23/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 16/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 09/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 02/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci