MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Mehmet Aktoprak

CHP'li sosyal demokrat belediyeler

08 Şubat 2020, 13:26

Mehmet Aktoprak


Sosyal belediyeciliği savunan CHP'li belediyelerin hizmet anlayışı test edildi mi? CHP'li Tarsus ve Mudanya Belediyesi ile ilgili çalışma karnelerinin kırık olduğu ifade ediliyor!

Tarsus Belediye Başkanı olan daha önce belediye ile ilgili hiçbir çalışması olmamış! Doktor olmasının bir faydası var! Haftada bir gün hasta kabul ediyor! Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, elektrik-elektronik mühendisi… Bir dönem Mudanya Belediye Başkanlığı yaptı ve tecrübesi var!

İki başkana baktığımda; gördüğüm manzara heyecan yok! Başkan Bozdoğan ve Türkyılmaz, makama aldığı yüksek oy potansiyeliyle kazandılar… Her ikisi de futboldan uzak!  Yüz yüze görüşmek sorun! Telefonla görüşmek sorun! Siyasi açıdan benden-senden anlayışı var! Yazar ve çizerlerle pek anlaştığı söylenemez! Yorumlara katılmalarını beklemek bir hayal olur!

Hatasız kul ararsanız(!) Sosyal demokrat belediye başkanı olarak bu iki kişiyi göstermek isterim… Her ikisi de, kendi düşüncesi-fikri önemlidir! Mudanya Belediye binasının üstüne yaptırdığı şatosunda oturur! Her iki belediye başkanının halkın içinde olduğunu görmedim! Geziyorlarsa(!) gezmeye devam etsinler…  Sosyal Demokrat Başkanların küsmesi, darılması, kendini üstün görmesi ayıplanır! Halktan yana olmayan yönetimlerin sonu başarısızlık olur! 

Son olarak; sosyal demokrat  belediye hizmetinde halkın  sosyal yaşamı yükseltemeyenler unutmasın ki, 5 yıl sonunda o makama gelemeyeceğini hatırlatmak isterim!

HALK İLE OLAN İLİŞKİLERİ…

Siyasiler, seçim boyunca çok laf ederler! Seçildikten sonra verdikleri sözleri unuturlar! Yazar ve çizerlerin işleri bu sözleri halk adına takip etmektir… Her iki CHP'li belediye başkanı halk tarafından seçilmiş olmalarını unuturlar? Halkın içinde olmamaları mı?! Seçilmiş olmanın sevinci olsa gerek! Görüşme istekleri için alınan randevu taleplerinin dikkate alınmaması mı? Unutkan olmaları bir siyasi hata olduğunu söyleyenlerin üzerinde birleştiği "seçmenlerin" düşünceleri oluşturuyor!

Halk ile yaşamayı sevmeyen, siyasi düşüncelerin değişikliği içinde olmaları insani ilişkiyi değiştirmesini anlamak mümkün değil! Her zaman belirttiğim toplumsal ilişkiyi taşımak içinde, toplumsal barışa inanmak gerekir! Sosyal demokrat Belediye Başkanı olmak hiçte kolay olduğu söylenemez! Eşitlik, adalet, insan ve hayvan hakları, özgürlükler, vicdani kraterlerine sahip olması düşüncesinde olmalıdır!

Başkan Bozdoğan, sizi tanıtmak diye bir düşünce içinde değilim! Tanışmamız mümkün olmadı! Basını iki parçaya ayırarak, seçimden sonra ziyaret ettiğiniz kaç gazete oldu? Başarılı olmak içinde, çok çalışmak gerekir! Sosyal demokrat belediyeleriyle ilgili olarak yaptıkları hizmetlerin raporu merkeze gönderildiğine göre; işleri çok zor olmalı!

 

HAFTANIN SÖZÜ: Sosyal demokrat belediye olarak, hizmet anlayışını eşit, adil ve demokrat saygınlığı ile sevgiyi yaymak çok önemlidir!!! (Mehmet AKTOPRAK)

Bu makale 883 defa okunmuştur.

Efraim Pala Efraim Pala
Eski Bursa Asfaltı ıslah edilmeli!
Metin Aytürk Metin Aytürk
Pazvant, Ases ve Bekçi
Perihan Dirican Perihan Dirican
Beterin beteri var
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Zehir solumak istemiyoruz!
Tevhide Türken Tevhide Türken
Görmediğim şeye inanmam
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Başı H, sonu T!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Fitneye susmak fitnedir
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Metin Sezgin Metin Sezgin
Hoşgeldin Halaskarım! (3)
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 21/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 14/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 07/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/04/2020

MUDANYA Gazetesi -

İMSAKİYE 2020

İMSAKİYE 2020

MUDANYA Gazetesi - 23/04/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci