MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Efraim Pala

Mudanya'da Akşener rüzgârı

23 Şubat 2020, 17:39

Efraim Pala


31 Mart 2019 yerel seçimlerde İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi seçilen Sedat Hiçdurmaz'ın vefatı sonrasında 6 Şubat 2020 tarihinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, merhumun ailesine taziye ziyaretinde bulunmuştu. Aynı gün Bursa İl Başkanlığı'nda yapmış olduğu açıklamada, Bursa’da 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden önce 9 ilçeyi ziyarette bulunduğunu, Bursa ve ilçelerindeki yarım kalan halk ile buluşmasına en kısa sürede başlayacağını da açıklamıştı. Türkiye’de il ve ilçelerin 4'te 3'ünü gezeceğini söylemesi ise yapılan açıklamada alkışlarla karşılanmıştı.

Bursa’ya ayrı bir önem veren Meral Akşener, bu kapsamda 13 ve 14 Şubat’ta Bursa ve ilçelerinde halk ile buluşmaya başladı. 14 Şubat Sevgililer Günü'ne denk gelen günde ilçemize ziyarette bulunması Mudanya’mıza ayrı bir değer de kattı.

Türkiye’de seçim yokken bir siyasi parti genel başkanının ilçe ilçe, sokak sokak gezeceğini açıklaması alışılagelmiş bir davranış değil diye düşünen, farklı düşünceye de sahip olan vatandaşlar, Meral Akşener'in ziyaretlerini ilgiyle takip etmeye başladı.

Esnafın, emeklinin, işçinin, öğrencinin yani sokaktaki insanın problemlerini dinleme nezaketinde bulundu. Hal kahvehanelerinde halk ile sohbet ederek onların sıkıntılarına ortak oldu. Dertlerini dinledi, üzüntüleri ile üzüldü. Kederleri ile kederlendi, sevinçleri ile sevindi. Her türlü duyguyu yaşadı.

Partili gözetmeden halkın tamamına ablalık yapmaya çalışan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sıcak, samimi tavırları ile gerçekten gönüllerde yer edinerek Mudanya'da bir sevgi rüzgârı estirdi.

Vatandaşa bire bir dokunarak temas edip, onların derdini dinleyerek büyüklere kardeşlik, küçüklere ablalık yapmaya çalıştığını gözlemledik. Zaman zaman da bir anne şefkatini gördük. İktidarın yapmış olduğu yanlış yönetimden dolayı mağdur olan vatandaşın çırpınışlarını gördük. Zorlu hayat mücadelesinden çıkış yolu arayan, her türlü siyasi görüşe sahip olan insanların iktidarı şikâyet ettiklerine şahit olduk.

Çiftçimizin, işçimizin, emeklinin, çalışanın, öğrencilerin, son yıllarda yaşamış olduğu, elektrik, su, doğalgaz zamları karşısındaki çaresizliği görerek, EYT mağdurlarının yanı sıra Mudanya’mızda zeytin üreticisinin de sorunlarını dinledi. Salı günü yapacağı İYİ Parti Grup toplantısında Türkiye gündemine getireceğini açıklaması, vatandaşa umut ışığı doğdurdu. Çünkü gerçekten seçim olmayan bir zamanda halkın sorunlarını dinleyen, o sorunlara çözüm arayan hiçbir parti genel başkanlarını karşılarında görmüyordu bu mağdur vatandaş. O yüzden vatandaşlar, Meral ablalarına sarıldı. Meral abla onlara sahip çıkacağının sözünü verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnafın ve halkın ziyaretinden sonra Mudanya Yeni Belediye İş Merkezi'nde bulunan İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanlığı'nın açılışını da gerçekleştirdi. Burada partililerle de görüşme yaparak ilçe yönetimine çalışmalarında başarılar diledi. İlçemizden diğer ilçelerin ziyareti maratonuna devam etmek için ayrıldığında, Mudanya'da bir Meral Abla rüzgarı estirdi.

Bu makale 1368 defa okunmuştur.

Perihan Dirican Perihan Dirican
Duvar
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Yüreği olan yargılar
Metin Aytürk Metin Aytürk
Salgın, Belirsizlik, Güvensizlik...
Efraim Pala Efraim Pala
Covit 19 ile mücadelenin bedeli
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Sadeleşmek
Tevhide Türken Tevhide Türken
Çocuklarımız
Metin Sezgin Metin Sezgin
Her birimiz Mustafa Kemal Atatürk olmalıyız (2)
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 02/04/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 26/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 19/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 12/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 05/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 28/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci