MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Mehmet Aktoprak

Türkiye'nin akılcı siyasetçilere ihtiyacı var!

19 Mart 2020, 16:45

Mehmet Aktoprak


Atatürk Düşünce Derneği (ADD), Anayasada yerini bulan laik, demokratik yapı yerine Türkiye’yi 18 yıldır yöneten siyasal İslamcı “İhvanı Müslümün” zihniyetiyle geldiği noktanın yarattığı korku, baskı, insan onuru ile oynayan bir AKP iktidarının egemenliğine vurgu yaptı! Egemen oluşunun ortaya koyduğu rejim değişikliği, hukukun üstünlüğünün rafa kaldırılışı ile geriye gidişin hızlandığı bir dönemdeyiz…  Atatürk düşüncesinden uzaklaştıkça Ortadoğu bataklığına saplantının nasıl çözeceğin planını yapamayan bir AKP iktidarı! Bu bataklığı bir Rusya ile bir ABD ile çözmek için Türkiye’yi şamar oğlanına çeviren bir AKP iktidarı! Bu oluşturulan iki yönlü politika ile daha çok dibe doğru çöken bir AKP iktidarı! Suriyeli kaçarlarını Avrupa’dan gelen para karşılığında Türkiye’de tutan bir AKP iktidarı iç ve dış politikada kaybolan bir siyasi çizgiye geriledi. Halen AKP iktidarı tek kişinin buyrukçuluğuna kârlı demokrasiye sahip çıkarak, laik, demokratik, hukukun üstünlüğüne dayalı parlamenter sisteme hemen geri dönüşüm sağlamalıdır.

SARAYDAKİ AMPULCÜLER...

Erdoğan’ın etrafını saran saraylı AKP’liler, danışmanlar, yandaşların yarattığı çemberden dışarıya çıkamayan bir lider! Türkiye’yi babalarının çiftliği gibi gören hazımsızlık çeken AKP’lilerin son günlerde ortaya çıkan iç ve dış siyasetteki olumsuz kırılmanın içinde kalacak kadronun sıkıntısı devam ediyor. Ama! Ne oluyorsa, Türk halkına oluyor… Artan nüfusu beslemek için yapması gerekli olan harcamaların her gün artışı ile “Osmanlı Sarayı” gibi hizmet veren beş telli sarayı! ne hikmetse(!) bu saray içinde yaşayan aileler var mı?  O kadar gizli yapı olarak anlatılıyor ki; bu kadar odaların ne işe yaradığını ne zaman öğreneceğiz? AKP iktidarı sona erdiği zaman burasını bir müzeye çevrilmeli ve halkın gezeceği bir yapıya dönüştürülmelidir! İktidara gelecek olan siyasilerin daha dürüst olmalarını sağlayacak olan daha basit olduğu kadarda, halkın onayını alacak bir cumhur binası yapılmalı!  Suriye’deki ihvancı ve şeriatçıların birlik olma hayalini destekleyen “sivil toplum” örgütlerini hatırlayalım:

* Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı: Bu örgüt birçok dinci vakıf ve derneklerin çatı örgütü durumunda. Ayrıca, bu örgüt AKP'nin kuruluşunu sağlamıştır. Bu vakfın kurucuları arasında yer alan listeye bir göz atalım: Nevzat Yalçıntaş, Ali Coşkun, Abdulkadir Aksu, Cemil Çiçek, İsmail Kahraman, Salim Uslu, bu isimlerinin birçoğunu hatırlarsınız; AKP’nin kurulması ile her iktidarında bakanlık yapan ve meclisi oluşturan omurgasıdır…

TGTV, sanki siyaset yetiştiren bir okul gibi AKP’ye siyasetçi verdi. Bunlar AKP iktidarında mecliste bulunan Mustafa Açıkalın, Ömer Dinçer, Hayati Yazıcı, Hikmet Özdemir, Ali Yüksel Kavuştu, Zülfü Demirbağ, Halil Ürün, Hüseyin Tanrıverdi, Agâh Kafkas’ın oluşturduğu bir çekirdek kadrodur. İlginç olan bu isimler içinde Abdullah Gül, Babacan ve Davutoğlu yoklar! Neden acaba? AKP’nin Suriye politikasına destek veren ASKON, Hak İş TGTV’nin içinde bulunuyor. Bu kadronun içinde sadece örgütçü, akılcı ‘Recep Erdoğan' mı bulunmuş! Bu kadar sene iktidar olarak Türkiye’yi dini vecibelere göre yönetmek için hazırlıklı olduklarını bilmeyenlere sunulur! 

 

HAFTANIN SÖZÜ: Ampulcü kadro ne yapıyorsa, kendi iktidarlarının devamı için yapmakta ve halkın menfaatlerini düşündüğü söylenemez! (Mehmet AKTOPRAK)

Bu makale 1258 defa okunmuştur.

10 Nisan Türk Polis Teşkilatı kutlaması
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Panik atakta!
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Geçmişi ve geleceği yaşamak
Efraim Pala Efraim Pala
Bana bir şey olmaz!
Metin Aytürk Metin Aytürk
Gerçekler rüya ile karıştı
Perihan Dirican Perihan Dirican
Duvar
Tevhide Türken Tevhide Türken
Çocuklarımız
Metin Sezgin Metin Sezgin
Her birimiz Mustafa Kemal Atatürk olmalıyız (2)
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 02/04/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 26/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 19/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 12/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 05/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 28/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci